آسمان مجازی

یکی از تاثیرگذارترین ابزارها در طراحی داخلی ارتباط تناتنگ آن با طبیعت است، ایجاد هر گونه طراحی داخلی که نزدیک به تصاویر از طبیعت باشد محیطی پر از آرامش را برای ساکنین آن ساختمان ایجاد می نماید. خلاقیت و هنر طراحان در دکوراسیون داخلی این بار با استفاده از سقف کاذب که طراحی آن الگو گرفته از آسمان است موجب شده تا فضایی مملو از آرامش و زیبایی را ایجاد نماید.

این سقف های کاذب با تصاویری آکنده از جلوه های زیباشناسی طراحی شده است تا علاوه بر تغییر در نوع طراحی، محیطی با آرامشی بی همتا برای ساکنین ساختمان های اداری و مسکونی تهیه نماید. بیشتر طرح ها جهت استفاده در سقف کاذب با تصاویری از طبیعت و آسمان است، وجود محبوبیت طرح آسمان موجب شده تا ما این نوع از سقف کاذب را با نام آسمان مجازی جهت این نوع از طراحی داخلی استفاده نماییم.

در آینده پیش رو کمبود پنجره و چشم انداز بیرون آن دغدغه ای برای خریداران ساختمان های مسکونی و تجاری ایجاد نمی کند زیرا با استفاده از روش طراحی آسمان مجازی در هر قسمت امکان ایجاد دیوارپوش کاذب نیز فراهم می شود. در حال حاضر سقف کاذب با نمای آسمان مجازی با به کارگیری از ابزارهای مناسب جهت نورپردازی فضای داخلی ساختمان را زیبا می سازد.

اجرایی نمودن سقف کاذب در هر مکانی قابل استفاده است و از آنجایی که طراحی دکراسیون داخلی را منحصر به فرد می کند در آشپزخانه، اتاق کودک و دیگر مکان ها تهیه می شود. یکی از نکاتی که خریداران هنگام سفارش آسمان مجازی یا سقف کاذب مورد نظر خود باید رعایت کنند اطلاعات دقیق در مورد مواد استفاده شده برای سقف کاذب و اطمینان نسبت به کیفیت تصاویر چاپی است. استفاده از آسمان مجازی مزایای دیگری علاوه بر زیبایی آن دارد، نصب سریع و بدون تخریب سقف، قابلیت جا به جایی از یک مکان به مکانی دیگر، همچنین وزن بسیار سبک آن می باشد.

همانطور که گفته شد قابلیت نورپردازی موجب می شود تا تصویر انتخابی مشتریان همراه با نور جلوه مناسبی را به محیط بدهد. بیشترین دلیل محبوبیت این نوع از سقف کاذب ها تنوع در انتخاب طرح های آن است و از سوی دیگر ایجاد محیطی آرام بخش است. این ویژگی زمینه استفاده از این تکنولوژی طراحی را در حوزه های مختلف از جمله مجموعه های ورزشی همچون استخر و یا بیمارستان یا کلینیک های پزشکی فراهم آورده است، با توجه به اینکه بخش اعظمی از تاثیر پذیری افراد توسط محیط ایجاد می شود طراحان دکراسیون داخلی تلفیی از عکس های مناسب با طبیعت به شما پیشنهاد می کنند.

مکان های مورد استفاده

از آسمان مجازی می توان در فضاهایی مانند سالنهای همایش ، اتاق جلسات ، اماکن پزشکی و درمانی ، بیمارستانها ، رادیولوژیها و آزمایشگاه ها داروخانه ها و همچنین فضاهای مسکونی مثل آشپزخانه ها ، راهرو ها ، لابی ها و سرویس های بهداشتی استفاده کرد .

آسمان مجازی در واقع نوعی سقف کاذب برای منزل و یا محل کار شما می باشد که بدون هیچگونه تخریب و یا عملیات بنای خاص بر روی سقف موجود شما نصب می‌گردد و حاوی تصاویری از محیط بیرون از جمله آسمان ، طبیعت و … می باشد. شما می توانید از بین عکس موجود در آرشیو ما عکس دلخواه خود را بیابید و یا هر عکس و طرحی که مدنظر تان می‌باشد را انتخاب کرده تا بوسیله این مجموعه برای شما تولید گردد، تا محیطی آرام و دلنشین و بدور از دغدغه شهری فراهم آورید فضاها با ایجاد آسمان مجازی روح می بخشد.

آسمان مجازی

زندگی در محیط شلوغ شهر با انواع آلودگی‌های بصری، تأثیر ناخودآگاه و فراوانی در برهم خوردن آرامش روحی و روانی ساکنان شهرنشین داشته اشت. بنابراین استفاده از عواملی که این تأثیر مخرب را کاهش دهد ضروری می‌رسد. یکی از عوامل کاهنده اضطراب و خستگی روحی ناشی از فضای شهری، طرحی هوشمندانه و آرامش‌بخش محیط داخلی منازل و حتی محیط کار و یا به اصطلاح دکوراسیون داخلی است و همچنین از عوامل دستیابی به یک دکوراسیون مطلوب، با استفاده بهینه از المان‌هایی است که تأثیر مستقیم و یا غیرمستقیم خود بر افراد تا حد امکان آرامش بصری و در نتیجه آرامش روحی را به دنبال داشته باشد. سقف کاذب آسمان مجازی نسل جدید سقف‌های کاذب است که با در نظر گرفتن این موضوع که دکوراسیون داخلی تأثیر مستقیمی بر ذهن بیننده دارد، طراحی و تولید شده است و به کارگیری المان‌های طبیعی، رنگ‌های آرامش بخش و همچنین استفاده از نور در طراحی و اجرای این نوع سقف، آن را به محصولی پرطرفدار و پرکاربرد در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی مبذول کرده است.

سقف کاذب

امروزه استفاده از سقف کاذب برای طراحی فضایی داخلی و ایجاد بعد و عمق بیشتر در فضا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان طور که میدانید که سقف کاذب انواع گوناگونی دارد که یکی از محبوب ترین انواع آن آسمان مجازی می باشد ، آسمان مجازی نسل جدید سقف کاذب می‌باشد که با ترکیب انواع دیگر سقف های کاذب و در کنار آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین این سقف شیوه جدیدی در نورپردازی محیطی محسوب می شود .