دیوارپوش

یکی از تاثیرگذارترین عواملی که به روحیه کارمندان کمک زیادی می کند ایجاد محیطی مدرن و استفاده از طراحی داخلی مناسب با فضای شرکت است، شما با استفاده از یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب می توانید علاوه بر زیبایی ظاهری، فضای دلنشین را برای مجموعه خود فراهم آورید. یکی از ابزارهای پر کاربرد در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از دیوارپوش و کف پوش است.

برخی از ساختمان های بازسازی شده با داشتن کف پوشی از موزاییک و یا سنگ جذابیت داخلی شرکت و موسسه حتی خانه های مسکونی را از بین می برند و استفاده از سرامیک نیاز به هزینه و زمان زیادی است، شرکت های دکوراسیون داخلی با استفاده از مواد و ابزاری جدید می توانند فضای داخلی را با جلوه ای تازه همراه سازند. دیوارپوش و کف پوش این امکان را فراهم می سازد تا بناهای قدیمی را به فضایی تازه تبدیل سازیم و یا در داشتن ظاهری متفاوت برای ساختمان خود حق انتخاب بیشتری داشته باشیم.

انواع مختلفی از دیوارپوش ها در طرح های متنوع وجود دارند تا شما بتوانید فضایی یکپارچه و ایده آل همراه با رنگ های متنوع ایجاد نمایید. تنوع در دیوار پوش ها سبب شده تا مشتریان متناسب با نوع نیاز خود هزینه و انتخابی آگاهانه داشته باشند، دیوار پوش ها به صورت سه بعدی، کامپوزیت، چوبی، سلولزی و غیره به بازار عرضه می شوند و متخصصان با استفاده از هنر طراحی بهترین انتخاب را به مشتریان پیشنهاد می دهند.

استفاده از کف پوش و دیوار پوش به بهینه سازی مصرف انرژی مانند ذخیره گرما و متعادل بودن هوای موجود در فضا نیز کمک میکند و نظافت آن آسان و سریع انجام می شود. استفاده از کف پوش و دیوار پوش تنها مخصوص شرکت ها و ساختمان اداری نبوده و در کلیه حوزه ها کاربرد دارد، کف پوش آپارتمان های مسکونی، دیوار پوش هتل ها و یا استفاده از هر دوی آنها در مجتمع های تجاری، رستوران نیز بدون محدودیت انجام می گیرد و ظاهری مدرن را در هر فضایی ایجاد می کند.

شرکت های دکوراسیون داخلی با به کار گیری از نیروهای متخصص خود ابتدا فضای مناسب برای ایجاد کف پوش و دیوار پوش  را مورد ارزیابی قرار می دهند و در نهایت پیشنهاد خود را مناسب با نیاز مشتریان به آنها ارائه می دهند. انتخاب دیوارپوش و کف پوش از جنس چوب معمولا از هزینه زیادی برخوردار است ولی تنوع در طرح های دیگر این امکان را برای مشتریان ایجاد می کند که با صرف نمودن هزینه ی دلخواه متناسب با سلیقه خود طرحی مناسب برای آنها تهیه شود.

ديوار پوش چوبي

چوب ها به این خاطر که دارای رنگ ها و طرح های ویژه ای می باشند، استفاده آنها در فضای داخلی جلوه ای ویژه و خاص به فضا می بخشد و حس آرامش را به وجود می آورد.اما متاسفانه چوب از نظر قیمتی بسیار گران است. از این رو در بیشتر مواقع از روکش های طبیعی و یا حتی در واردی خاص از روکش های مصنوعی در آنها به کار گرفته می شود. دیوارپوش های چوبی به عنوان یکی از انواع دیوارپوش دارای خاصیت ضد نفوذی صدا و حرارت می باشد.

این نوع که یکی از انواع دیوارپوش ها به حساب می آید، در بیشتر ساختمان ها کا رآیی دارد و از آنها زیاد به کار می رود. دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح های آن می باشد. برای داخل منزل ها یا محل های کار بیشتر از سنگ های الماس تراش، آنتیک و …. نیز به کار می رود.

دیوارپوش های سلولزی از الیاف های مصنوعی و سلولز ساخته شده است. نصب آن بسیار سریع می باشد. و همچنین دارای ویژگی نفوذ ناپذیری در مقابل حرارت و صدا می باشد.

كاغذ ديواري از خیلی زمان های پیش مورد استفاده عموم مردم بوده و همچنان هم در بین مردم شناخته شده است و استفاده فراوانی از آن می شود. دارای طرح های مختلفی مثل، طرح چوب، طرح آجر و همچنین طرح حهای سنتی بسیار زیبایی می باشد. کاغذ دیواری ها به عنوان یکی از انواع دیوارپوش دارای کیفیت های مختلفی می باشدو به راحتی قابل تمیز کردن هستند.

دیوارپوش pvc

پلی وینیل کلراید با نام اختصاری پی وی سی PVC ، نوعی پلیمر ترموپلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می باشد که در سال های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک سازی ، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان به شدت مورد توجه قرار گرفته است.دیوارپوش در گروه پوشش های دیواری داخلی خارجی قرار می گیرد . دردهه های گذشته دیوار پوش ها در صنعت ساختمان سازی نقش مهمی نداشته اند ولی به لطف و مدد پیشرفت های اخیر صنعت پتروشیمی و بالا رفتن کیفیت و ارزان تر شدن دیوار پوش های پی وی سی این محصول مهم ساختمانی جایگاه مناسبی در معماری های داخلی ساختمان ها , ادارات و حتی منازل پیدا کرده است تا جایی که شرکت ها و تولید کنندگان دیوار پوش های pvc هر ساله با ارائه طرح ها و پایین آمدن قیمت تولید پنجره تازه در صنعت معماری و ساختمان سازی گشوده است, دیوارپوش پی وی سی علاوه بر مزیت زیبایی و مدرن سازی فضای داخلی ، تاثیر زیادی بر کاهش وزن ساختمان و همچنین افزایش استحکام آن ها دارند. این دیوارپوش ها به دلیل عمر بالا، بسیاری از هزینه های اضافه از قبیل ترمیم و بازسازی و رنگ آمیزی ساختمان را کاهش می دهند. از سوی دیگر به دلیل جلوگیری از هدر رفتن حرارت و برودت ساختمان، به عنوان یک عایق مقاوم ساختمانی عمل می کنند.