لمسه کاری

نصب پارچه بر روی دیوار به عنوان یک پوشش ظاهری از گذشته توسط طراحان فرانسوی وارد ایران شده است و تاکنون با بهره مندی از تکنولوژی های جدید در مواد سازنده هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع نصب پارچه یا چرم مصنوعی بر روی دیوار یا درب را لمسه کاری می گویند.

اگر درب استودیوهای ضبط صدا و یا سالن اجتماعات و سینماها را به خاطر داشته باشید طراحان از لمسه کاری برای جلوگیری از انتقال صدا استفاده نموده اند عایق موجود در لایه سطح زیرین لمسه صدای فضای داخلی را به خارج از  آن محیط منتقل نمی سازد و مانند یک پوشش مناسب جهت کاهش صدا عمل می کند.جنس پدهای مورد استفاده در لمسه پلی استر است که در بازار به صورت رول های بزرگ به فروش می رسد این لایه که اصطلاحا با نام لایه پشم شیشه در بازرا مرسوم است به صورت سطح زیرین کار استفاده می گردد و روی آن را پارچه یا چرم مصنوعی پوشش می دهد.

استفاده از پارچه های مخصوص لمسه تنوع زیادی در بازار دارد که متناسب با نوع فضا و کاربرد آن در طراحی داخلی به مشتریان پیشنهاد داده می شود تنوع رنگی در این پارچه ها سبب شده تا متناسب با هر سلیقه ای طرح آن موجود باشد. از لمسه برای تزئین دیوار استفاده می شود ولی بیشترین کاربرد آن همانطور که گفته شد جهت درب و برای جلوگیری از انتقال صدا است.

طراحان دکراسیون داخلی پیش از هر پیشنهای سعی بر این دارند تا با ارائه راه حل های خود علاوه بر زیباسازی محیط مشکلات مرتبط با طراحی ساختمان را برطرف سازند و از ابزارهای روز دنیا استفاده کنند. لمسه کاری مشکل انتقال صدا را در محیط برطرف می سازد و علاوه بر زیبایی قابل شست و شو می باشد اما استفاده از آن معایبی نیز به دنبال دارد، به طور مثال چنانچه آسیبی ببیند ترمیم آن ممکن نیست و نسبت به مقاومت در برار پارگی و خراش ضعیف است پس چنانچه به سفارش لمسه جهت محیط خود پرداختید باید آسیب پذیری آن را در برابر اجسام تیز و غیره در نظر بگیرید و پیش از هر گونه اقدام به خرید با مشاوران و متخصصان طراحی داخلی مشورت نمایید.

به کار بردن پارچه های مخملی و یا هم رنگ با فضای داخلی ساختمان نوع دیگر استفاده از لمسه است که متناسب با رنگ و طرح مبلمان بر روی دیوار نصب می شود تا زیبایی محیط داخلی را از طریق یکسان سازی بیافزاید. این نوع از پارچه ها می تواند جهت یکپارچگی  دیوارهای محیط داخلی با مبلمان، تخت، پرده بر روی دیوار نصب شوند.

بومی سازی

با عنایت پروردگار توانستیم پوشش های نوین دیوارو سقف را در طرح های متنوع با قابلیت و ویژگی های منحصر به فرد به عنوان عنصری مؤثر با کاربردی وسیع در طراحی داخلی ساختمان با نام لمسه تایل به خط تولید رسانیده و در اختیار طراحان معمار قرار دهیم به امید اینکه مورد توجه واقع گردد و اثری ماندگار باشد.لازم به ذکر است که کلیه تولیدات این مجموعه صنعتی معماری با ابتکار مدیران و خلاقیت طراحان انجام گرفته و دارای گواهینامه ثبت اختراع و مالکیت صنعتی می باشد.تقدیم به جامعه معماری و نسل ها و کسانیکه به هنر معماری علاقمند می باشند.

از جمله متریالی است که قدرت فضاسازی بالایی داشته و به صورت معمول در فضاهای لوکس بصورت چرم استفاده می‌گردد. چرم ها با داشتن تنوع فراوان در طرح و رنگ می توانند با هر دکوراسیونی سازگار باشند. جهت استفاده از چرم به عنوان یک دیوارپوش دکوراتیو در دکوراسیون داخلی می‌ بایست از پنل های چرمی که با ابعاد، طرح و رنگ های مختلف استفاده نمود. به همین منظور و در راستای ارائه محصولات متنوع و نوین دکوراتیو به مصرف کنندگان محترم، گروه گلیم گستر اقدام به تولید انواع پنل و تایل های چرمی دکوراتیو در طرح های بسیار زیبا و بروز نموده است.

ویژگی ها

• قابلیت برداشت و نصب مجدد در هر مکان دیگر

• عایق حرارتی و صدا

• دکوراتیو وباکاربری وسیع در دکوراسیون داخلی ساختمان

• تنوع در طرح ،رنگ ،متریال(چرم ، پارچه) وابعاد

• دارای قابلیت شستشو

• سهولت در نصب

• صرفه جویی در مصرف انرژی