پارتیشن بندی

رشد جمعیت و مهاجرت افراد از شهرهای کوچک به کلان شهرها موجب شده است تا ساختمان ها با تنوع معماری روبرو شوند. استفاده از ساختمان هایی با متراژ کم و انبوهی از ساختمان های تجاری با محدودیت در داشتن اتاق سبب شده است تا طراحان داخلی پیشنهادی قابل توجهی به مدیران سازمان ها و شرکت های تجاری ارائه دهند.

استفاده از تمامی  فضای داخلی ساختمان و شرکت ها نتیجه ای است که برای مدیران اهمیت بسزایی دارد، تا علاوه بر ظاهر مناسب کارمندان در مجموعه های خود از یکدیگر تفکیک شوند و دور از هر گونه نارضایتی با هدف مفید بودن در مجموعه خود فعالیت نمایند.

استفاده از پارتیشن بندی در این شرکت ها خدمتی منحصر به فرد از سوی شرکت های دکوراسیون داخلی است تا با ابزاری جدید فضای داخلی شرکت ها را تفکیک ساخته و به زیبایی داخلی شرکت کمک نمایند. از طریق پارتیشن بندی کلیه قسمت های شرکت از یکدیگر جدا می شوند و محدودیت اتاق سبب به هم ریختگی در سازمان و یا نارضایتی پرسنل در شرکت نمی شود.

مدیران به بخش های مختلف دسترسی دارند و نظم در فضای شرکت حاکم است. حالا اگر بخواهیم جهت معرفی پارتیشن بندی این نکته را ذکر کنیم که چه ابزاری کاربرد بیشتری در این نوع از طراحی داخلی دارد باید بیان کنیم که رایج ترین انواع پارتیشن بندی  استفاده از چوب های ام دی اف، شیشه و پی وی سی است. انتخاب نوع پارتیشن بندی بستگی به نیاز و نوع درخواست مشتریان دارد، برخی از انواع پارتیشن بندی بلند و تا سقف هستند و یا کوتاه با ارتفاعی کم، جهت تفکیک سازی محیط نصب می شوند.

پارتیشن بندی ها می تواند به صورت متحرک ایجاد شود که چنانچه تغییری در تصمیم گیری فضای داخلی اتخاد شد به راحتی قابلیت جا به جا شدن داشته باشد. بیشترین پارتیشن بندها از نوع شیشه این قابلیت را دارد و از آن جهت که به راحتی قابل شست و شو است و همانند عایق صوتی عمل میکند از سوی مشتریان محبوبیت قابل توجهی را داشته است. هر نوع از پارتیشن بندی دارای مزایای منحصر به خود را داشته و این ویژگی محیط و نیاز مشتریان است که انتخاب نوع آن را مشخص می نماید.

چنانچه سفارش دهندگان از محل دقیق نصب پارتیشن ها اطمینان داشته باشند می توانند از نوع ثابت آن استفاده کنند که توسط ابزار مناسب بر روی زمین پیچ و مهره می شوند. در طراحی داخلی و استفاده از پارتیشن بندی محدودیتی به جزء فضا وجود ندارد و هرگونه امکاناتی از قبیل درب ورودی، استفاده از چوب برای ساخت دیوار و غیره امکان پذیر است.

نور بیشتر،فضای بزرگتر

طراحان و معماران داخلی با تفکر بر روی اصطلاح “نور بیشتر،فضای بزرگتر” اقدام به طراحی نسل سوم پارتیشن های اداری با استفاده از شیشه های بلندتر نسبت به نسل قبلی آنها نمودند.در این سبک از پارتیشن بندی،شیشه ها که در یک قاب ام دی اف قرار می گرفتند از نزدیک زمین شروع شده و تا ارتفاع حدود 2 متر ادامه پیدا می کردند و ارتفاع های بالاتر آن با ام دی اف بسته می شد. وجود حجم بالای ام دی اف در این سیستم از پارتیشن ها موجب محصور شدن دفاتر اداری می گردید و میزان نور را به حداقل می رساند.

در جدیدترین سیستم پارتیشن های اداری که با بهره گرفتن از پروفیل های آلومینیوم امکان استفاده بیشتر از شیشه را فراهم نموده است ، شیشه بصورت تمام قد مورد استفاده قرار می گیرد تا بیشترین میزان نور را به محیط های اطراف خود انتقال دهد.استفاده از این سبک وسعت دید بیشتری را برای بیننده و کاربر فراهم می نماید و موجب بزرگتر دیده شدن فضای دفاتر کار می شود و البته امکان ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان و مدیران را نیز فراهم می کند. در این سیستم، پارتیشن ها بصورت دوجداره و تک جداره تولید می گردند و بدلیل استفاده از یراق آلات درجه یک علاوه بر زیبایی دارای کیفیت و عمر بالایی نیز می باشند.

طراحی پارتشن

یکی از نکات مهم در طراحی فضای محیط کار، فراهم آوردن شرایطی است تا کارمندان از تنش ها و مزاحمت های ناشی از رفت و آمدها در محیط کار ایزوله باشند، که این امر با استفاده از پارتیشن بندی در محیط کار میسر میشود. ابعاد و ارتفاع پارتيشن اداری از قابل توجه ترين نكات در انتخاب مناسب پارتيشن می باشد، كه با توجه به فضاي در اختيار، كارشناسان زبده شركت شما را در انتخاب و نصب پارتیشن اداری راهنمايي خواهند كرد.

در طراحی پارتیشن اداری به فرم نیز بسیار توجه می‌شود، به عنوان مثال می‌توانید از گره چینی، منبت‌کاری و دیگر هنرهای تزئینی برای قسمت‌هایی از پارتیشن استفاده كنید. قسمت هایی از محیط اداری که فعالیت خاصی انجام میشود توسط پارتیشن‌های چوبی و شیشه‌ای که می‌تواند از نوع سندبلاست باشد و روی زمین پیچ شود، از یکدیگر جدا می‌شوند.